Technické plastové výrobky

Sme dodávateľom OEM, Tier 1 a tím našich predajcov, ako aj tímy riadiace projekty úzko spolupracujú s našimi zákazníkmi z automobilového priemyslu na vývoji a výrobe efektívnych riešení, ktoré spĺňajú požiadavky každej konkrétnej aplikácie.

Navrhujeme a vyrábame inovatívne technické komponenty, ktoré sa používajú ako tesniace systémy a vizuálne zakončenia: skiel, strešných kanálov, dverí spolujazdca, exteriérové trim aplikácie. Týmto zároveň podporujeme znižovanie hmotnosti a nákladov. Použitie viacerých materiálov a kombináciou rôznych technologických procesov ponúkame zákazníkom funkčné a efektívne riešenia pri montáži.

Silnou stránkou COBA je, že vlastníme celý proces. Vďaka vertikálnej integrácii riadiacich činností uskutočňujeme všetky fázy – od návrhu a výroby prototypu až po výrobu a konečnú montáž pod jednou strechou. Laserová meracia technológia nám umožňuje pracovať s nízkymi odchýlkami. Máme zariadenia na vsterekovanie, čo nám umožňuje výrobu zložitých komponentov a hotových zostáv. Máme tiež svoj vlastný návrh a vývoj, konštrukciu a skúšobné laboratóriá (FEA).

 

Sklo

Strecha

Tesnenia Pod Kapotu

Tesnenia na Vonkajšie Použitie

Technické Výrobky pre Interiér

Hlinikové lišty

 

Sklo

COBA dodáva rad trojstranných a štvorstranných tesnení, ktoré majú tesniacu funkčnosť, ale aj vizuálne vylepšujú vzhľad. Vnútropodnikové kapacity vstrekovania nám umožňujú vyhovieť potrebám stále rastúcej zložitosti tvarov. Troj a štvorstranné tesnenia môžu byť vytvorené pomocou zvárania, alebo pomocov procesu vstrekovania. Tesnenia môžu byť vyrobené so stabilizačnými komponentami a lepiacimi páskami. Najčastejšie aplikácie sú:

  • Čelné sklo
  • Zadné svetlo
  • Strešné okno

Pre dynamické aplikácie, napríklad sťahovacie sklo alebo batožinový priestor, je k dispozícii rad pások s povrchovou úpravou (flock tapes a slip coating).


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail
Strecha

COBA vyrába rad tesnení pomocou extrúzie a vstrekovania, ktoré sú súčasťou zostavy strešného nosiča automobilu. Sme schopní dodávať finálne riešenie, ktoré vzniká kombináciou technológií extrúzie a vstrekovania, aby vznikol jeden hotový komponent, ktorý účinne znižuje materiálovú náročnosť a čas montáže. Tesnenia môžu byť dodávané s vysekávanými alebo laserovými montážnymi otvormi. Tesnenia sú navrhnuté tak, aby tesniaca funkcia zároveň vytvárala i vizuálne príťažlivý dizajn strešného nosiča.


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail

Tesnenia pod kapotu

COBA vyrába rad tesnení pod kapotu navrhnutých tak, aby vytvárali jednotný celok s prednou mriežkou. Ponúkame analýzy FEA na preskúmanie dizajnu výrobkov, ich funkcie, požiadavky na ohyb, sily a tlakovej záťaže. Rôzne materiály môžu byť spájané pomocou tepelnej adhézie.


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail

Tesnenia na vonkajšie použitie

Vyrábame celý rad plne recyklovateľných funkčných tesnení, podlepených, alebo so sklzovým poťahom. Tieto tesnenia možno vyrobiť až z 3 materiálov tak, aby vyhovovali požiadavkám zákazníka, a možno ich ponúknuť s tvarovým ukončením. Tesnenia sú navrhnuté pre vytvorenie pohodlia cestujúcich a sú určené na zníženie hluku a proti vniknutiu vody.


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail

Technické výrobky pre interiér

COBA dodáva rad produktov, ktoré sa používajú v aplikáciách lakťových opierok, podláh a slnečných clon. Naše možnosti vstrekovania nám tiež umožňujú vyrábať na zákazku komponenty, ako sú napríklad medzerové vyplňovacie diely, fixačné čapy, držiaky skla a konzoly. V prípade potreby možno do týchto produktov pridať rad lepiacich pások a náterov.


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail

Hlinikové lišty

Dokážeme vyrobiť širokú škálu tesnení, ktoré sú súčasťou exteriových hlinikových líšt. Tieto tesnenia môžu byť rovné, obstrekované a s rôznymi typmi povrchovej úpravy (slip coat a semiš).


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail

Slovensko
+421 41 507 11 01

Veľká Británia
+44 (0)116 240 1000

Nemecko
+49 (0) 2161 29 45 407

Južná Afrika
+27 21 557 1204