Schopnosti


Naše pokračujúce investície do najnovších technológií a naša infraštruktúra ako celok, podporovaný odbornosťou našich ľudí, nám dávajú výnimočné schopnosti a priestor, aby sme presne splnili rôznorodé požiadavky našich zákazníkov.

Máme vlastný dizajn, inžinierske a výrobné kapacity, ako aj prostriedky na testovanie a analýzu.

COBA Automotive má vlastnú konštrukciu v rámci podniku a vyrába 100 % všetkých nástrojov potrebných pre každý z našich výrobných procesov.


Naše procesy vytláčania umožňujú vytláčanie od jednomateriálového polyméru po viacmateriálové „trojité“ vytláčanie s použitím drôtu, pásky, in-line vysekávanie, popisovanie a s úpravou povrchu. Laserové meracie systémy sa používajú na presné a rýchle meranie in-line, ako aj off-line.

Máme vstrekovacie zariadenia pre štandardné aj zložité komponenty a hotové zostavy.


Zavolajte nám   Pošlite nám e-mail


Projektové riadenie

Tím, ktorý vás podporuje.

Náš skúsený tím projektového manažmentu s vami pracuje od samého počiatku. Bude vám priradený account manažér, s ktorým môžete prediskutovať všetky technické problémy. Tím projektového manažmentu vám poskytuje podporu počas každej fázy, od návrhu cez vývoj až po montáž a výrobu.

Tento tím využíva najnovšie softvérové nástroje a úzko spolupracuje s dodávateľmi. V rámci podniku máme vysokokvalifikovaný tím technikov a skúsených nástrojárov pre vytláčanie, vysekávanie a výrobu strojov.

Chápeme požiadavky priemyslu a potrebu spoľahlivej dodávky účinných riešení, ktoré spĺňajú všetky vaše kritériá.

Nástroje

Domáce sú najlepšie.

COBA Automotive má vlastnú konštrukciu v rámci podniku a vyrába si 100 % všetkých nástrojov potrebných pre každý z našich výrobných procesov. Naše možnosti z hľadiska kapacity nástrojárne sú preto rozsiahle a veľmi prospešné pre rozvoj potrieb našich zákazníkov. Nástroje zahŕňajú: extrúzne hubice, rôzne druhy kalibrov, zariadenia vákuovej kalibrácie, in-line vysekávacie nástroje pre pneumatické, hydraulické a elektromechanické vysekávacie systémy, in-line povrchovú úpravu a náradie na aplikáciu obojstrannej lepiacej pásky, komplex 2-D a 3-D merania a nástroje pre vstrekovanie.

 

COBA Precision Vám ponúka ideálne riešenia pre výrobu špeciálnych prototypov a projektové inžinierstvo malých sérií. Z našej prevádzky v Leicestershire Vám na zákazku môžeme poskytnúť technicko-konzultačné služby, šité na mieru Vašim požiadavkám. Ak potrebujete rýchle zmeny, absolútnu spoľahlivosť a konzistentne vynikajúcu úroveň služieb a výroby, COBA Precision je tu pre vás.

Procesy

Vytláčanie

Naše procesy vytláčania siahajú od vytláčania jednomateriálového polyméru až po viacmateriálové „trojité“ vytláčanie so použitím drôtu, pásky a úpravou povrchu. COBA Plastics má niekoľko veľmi technicky vyspelých výrobných liniek a cez expanziu v celej skupine naďalej zvyšuje svoju kapacitu. Ponúkame tiež široký sortiment následných procesov prinášajúcich pridanú hodnotu. Patrí medzi ne vysekávanie, popisovanie a nalepovanie pások. Materiálové možnosti sú obrovské. Je spracovávaných viac ako 30 rôznych typov polymérov ako napr. PP, PE, PVC, SEBS, TPE, TPV, ABS.

Vstrekovanie

V COBA Automotive máme všestrannú schopnosť vstrekovania, čo sa ukazuje ako neoceniteľné pri vývoji technických komponentov pre našich zákazníkov z automobilového priemyslu. Proces vstrekovania taktiež umožňuje kombináciu extrudovaných profilov so vstrekovaním. Tento proces má dve fázy. Proces overmoulding používa vopred vytvorený extrudovaný plastový diel umiestnený do vstrekovacej formy. Druhý materiál sa potom vstrekuje do formy a spája sa s extrúziou tak, aby vznikol jeden komponent. Overmoulding je dobrou voľbou pre zložité tvary a pre zníženie počtu prvkov nutných na kompletizáciu. Výkon našich strojov sa pohybuje až do 250 T. Služby sú podporované našimi návrhmi, nástrojmi a projektovým tímom.

Laser a vysekávanie

Presnosť vystihuje všetko, čo v COBA Automotive robíme. Zabezpečujeme laserovanie profilov a netkaných textílii ako súčasť procesu in-line extrúzie. Taktiež máme k dispozícii off-line laserové systémy. Používame vysokoúčinné CO2 lasery s 2- a 3-osovými galvo skenovacími hlavami s výkonom od 100 W do > 600 W. Táto technológia nám dáva výnimočnú presnosť a rýchle rezacie postupy bez nutnosti použitia fyzického rezania.

Slovensko
+421 41 507 11 01

Veľká Británia
+44 (0)116 240 1000

Nemecko
+49 (0) 2161 29 45 407

Južná Afrika
+27 21 557 1204